Polecamy uwadze i serdecznie zapraszamy na konferencję naukową KALISZ – LOWANIUM 1914. OKRUCIEŃSTWO WOJNY W PERSPEKTYWIE ZNISZCZONYCH MIAST organizowaną prze Instytut Interdyscyplinarnych Badań Historycznych Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, której współorganizatorami są nasza Biblioteka i Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Konferencja odbędzie się 20 września br. w siedzibie Instytutu przy pl. św. Józefa 2-4-6 od godziny 11.00.

Celem sympozjum upamiętniającego rocznicę zburzenia obu miast jest m.in. omówienie bezprecedensowego zniszczenia Kalisza i Lowanium w 1914 r., pokazanie skali zniszczeń, procesu odbudowy, jak również porównanie dalszych losów obu miast, znajdujących się po obu stronach teatru wojennego, później zaś po dwóch stronach podzielonej „żelazną kurtyną” Europy.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski i JM Rektor Uniwersytetu Kaliskiego prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Andrzej Wojtyła

Program konferencji: